Paksoi stamppot met portobello en teriyakisaus, een gekke combinatie maar superlekker! Knapperige paksoi, romige aardappelpuree, portobello uit de oven met daarover een lekkere zoet/zoutige saus. Wie zegt dat een stamppot alleen voor de winter is? Deze ‘Aziatische’ versie kan eigenlijk altijd. De paksoi meng je rauw door de aardappels. Hierdoor blijft het lekker knapperig.
Sommige recepten ontstaan spontaan. Ik had een paar portobello’s en twee stronken paksoi, maar ik wilde het met iets anders eten dan rijst. Een zomerse stamppot met paksoi leek me een lekker idee. Portobello met teriyakisaus is sowieso een goede match dus een combinatie van die dingen zou ook lekker moeten zijn. In dit recept worden geen dierlijke ingrediënten gebruikt en daarom is het plantaardig/vegan.
Paksoi stamppot met portobello en teriyakisaus
Je begint met het maken van de teriyakisaus (volgens dit recept). Ik maak altijd een dubbele hoeveelheid. Wat ik over heb, bewaar ik in een potje in de koelkast voor een ander gerecht. Je kunt deze saus ook al eerder voorbereiden. Of als je het jezelf niet te moeilijk wil maken kun je ervoor kiezen om een potje teriyakisaus van de toko of supermarkt te gebruiken. Daarna ga ik de aardappels koken. Deze kook ik altijd in mijn Crock-Pot Express, dit is handig en ze komen er altijd perfect gaar uit. In dit artikel kun je lezen hoe ik ze bereid. Uiteraard kun je ze prima koken in een pan met water en een snufje zout. De paksoi hoef je alleen maar te snijden en te wassen. Net als bij andijviestamp gaat deze er rauw doorheen. Zo houdt het nog een lekkere crunch. De portobello’s kruid je simpel met knoflook en uienpoeder. Je zet ze in de oven en je hebt er geen omkijken meer naar.
Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.
Lees verder onder de afbeelding.
Paksoi stamppot met portobello en teriyakisaus
4
porties25
minuten25
minuten50
minutenKnapperige paksoi, romige aardappelpuree, portobello uit de oven met daarover een lekkere zoet/zoutige teriyakisaus. Een lekkere frisse stamppot die geschikt is voor alle seizoenen. Makkelijk te maken en verrassend lekker.
Met de kookmodus valt jouw scherm niet uit tijdens het koken. Klik op de slider om de kookmodus uit te schakelen.
INGREDIËNTEN
1 kilo aardappels, geschild en in stukken gesneden
2 stronken paksoi, in stukjes gesneden
halve theelepel knoflookpoeder
halve theelepel uienpoeder
100 milliliter (plantaardige) melk
halve tot hele eetlepel sesamolie
zout en peper naar smaak
halve eetlepel groentebouillonpoeder
teriyakisaus volgens dit recept (eventueel een dubbele hoeveelheid)
optioneel: sesamzaadjes
- Voor de portobello’s
6 portobello’s
halve theelepel knoflookpoeder
halve theelepel uienpoeder
1 eetlepel olie
halve theelepel gemalen zwarte peper
zout naar smaak
optioneel: 1 theelepel Italiaanse kruiden
BEREIDING
- Begin als eerste met het maken van de teriyakisaus volgens dit recept. Of gebruik een kant en klare versie van de toko of supermarkt.
- Kook 1 kilo aardappels gaar en snijd de 2 stronken paksoi in stukjes. Je kunt de volledige stronk opsnijden. Snijd het groene gedeelte redelijk fijn.
- Bekleed een bakplaat met bakpapier. Veeg de bovenkant van de portobello’s schoon met een stukje keukenpapier en verwijder de stelen.
- Besprenkel de portobello’s aan beide kanten met een beetje olie en bestrooi met een halve theelepel knoflookpoeder, een halve theelepel uienpoeder, een snufje zout en royaal met zwarte peper. Als je het lekker vindt kun voeg je ook nog 1 theelepel Italiaanse kruiden toe.
- Verwarm de oven voor op 220 graden en bak de portobello’s (met de open kant naar boven) in 15 minuten gaar. Ondertussen ga je de stamppot maken.
- Als de aardappels gaar zijn, giet je ze af en maak je er met de pureestamper, 100 milliliter melk, zout en peper een puree van. Heb je meer melk nodig, voeg dit dan toe.
- Meng de rauwe paksoi erdoor. Schep het om met een spatel. Voeg een halve theelepel knoflookpoeder, een halve theelepel uienpoeder, 1 eetlepel sesamolie, een halve eetlepel groentebouillonpoeder, zout en peper toe.
- Schep het goed door elkaar met een spatel. Warm ondertussen de teriyakisaus op.
- Als de portobello’s klaar zijn zie je dat er een beetje vocht in staat. Dit vocht voeg je toe aan de teriyakisaus want hier zit heel veel smaak aan. Snijd de portobello’s in repen.
- Schep een paar lepels paksoi op een bord. Leg daarop de gesneden portobello en drizzle er royaal teriyakisaus overheen. Bestrooi met vers gemalen zwarte peper en eventueel een paar sesamzaadjes.
AANTEKENINGEN
- Hou je van stamppot? Dan is deze boerenkool met tempeh ook iets wat je lekker zult vinden. Bekijk hier het recept.
- Wil je iets anders dan portobello’s bij deze paksoi stamppot serveren? Een stukje kipfilet, Indische pulled chicken of gehaktballetjes passen ook goed bij dit gerecht.
Gerelateerde recepten en artikelen
- Jus voor stamppot en aardappels
- Groente inspiratie – recepten met paksoi
- Gestoomde paksoi met sojasaus en knoflook – 2 manieren
- Paksoi pannenkoeken met hoisinsaus
- Groente inspiratie – recepten met Chinese kool
Reageren?
Heb je een vraag of opmerking? Stuur mij dan een mail via info@eetspiratie.nl
Delen?
Meer informatie hierover lees je in dit artikel.