Olie met peterselie en knoflook, oftewel Aceite de Ajo y Perejil. Een smaakvolle en aromatische olie die veel gebruikt wordt in de mediterrane keuken. Je kunt deze olie op verschillende manieren gebruiken. Ik ontdekte deze heerlijke smaakmaker tijdens een vakantie naar Ibiza. Daar werd deze olie standaard bij elke maaltijd geserveerd. Met minimale ingrediënten kun je een echte smaakbom maken die elk gerecht naar een hoger level tilt.
Ken je dat, dat je van een bepaalde geur of smaak aan iets terugdenkt? Dat heb ik bij het zien en het proeven van deze olie. Het geeft mij direct een vakantiegevoel. Het is heel makkelijk te maken en ontzettend lekker. In een schone glazen pot is het 1 tot 2 weken houdbaar. Gebruik altijd een schone lepel om de olie uit het potje te scheppen, op deze manier bederft de olie minder snel.
Olie met peterselie en knoflook
Voor dit recept gebruik je platte peterselie en geen krulpeterselie want die heeft een totaal andere smaak en structuur. Je gebruikt grotendeels de blaadjes maar gooi de steeltjes niet weg! Deze kun je invriezen en bijvoorbeeld gebruiken in soepen of stoofschotels. Je kunt ervoor kiezen de olie te verwarmen en zo als het ware de smaken te laten infuseren. Je hoeft de olie alleen te verwarmen. Laat het niet koken wat dat gaat ten koste van de smaak. Eerst verwarm je de olie met de knoflook en als laatste voeg je de fijngehakte peterselie toe zodat de groene kleur behouden blijft. Laat de olie afkoelen en bewaar in de koelkast. Je kunt de olie ook maken zonder het te verwarmen. Kies de manier die je zelf het handigst vindt.
Je zult zien dat de olie in de koelkast een beetje stolt. Dit is niet erg. Het heeft geen invloed op de smaak van de olie. Laat de olie even op kamertemperatuur komen voor gebruik. Roer het even door en hij is klaar om te serveren.
Waar gebruik je olie met peterselie en knoflook bij?
- Serveer het als dressing over een salade.
- Het is een heerlijke smaakmaker bij pasta, orzo en gnocchi.
- Lekker over gegrilde groenten, vlees, kip en vis.
- Een heerlijke dip voor brood.
- Je kunt het gebruiken als marinade.
- Drizzle het over een soep als extra smaakmaker.
- Bij een traybake (ovenschotel) of dit Italiaanse gerecht met aardappel.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)