Eetspiratie » Havermout met pompoen (slowcooker)
Havermout met pompoen (slowcooker)

Havermout met pompoen (slowcooker)

Havermout met pompoen (slowcooker). Hoe maak je havermout in de slowcooker? Het is eigenlijk heel simpel en je hebt niet veel ingrediënten nodig. Het is wel handig als je een beetje een idee hebt van hoeveelheden. Omdat er al genoeg recepten voor havermout met appel en kaneel bestaan wilde ik iets anders proberen. Ik maakte havermout met pompoen.

Je kunt met havermout alle kanten op. Als je een basisrecept hebt kun je er allerlei lekkere dingen aan toevoegen. Denk aan kruiden en specerijen of fijngehakte noten of rozijnen. In de slowcooker kun je een grote hoeveelheid maken, deze verdeel je in porties en bewaar je in de koelkast. De havermout is dan een paar dagen houdbaar. Je kunt het zowel koud als warm eten.

Havermout met pompoen (slowcooker)

Je kunt dit recept ook in een gewone pan maken maar in de slowcooker heb je er helemaal geen omkijken naar. Wil je meer weten over de slowcooker? Kijk dan hier voor een uitgebreide uitleg. Als je havermout in de slowcooker maakt is het wel aan te raden om de binnenpan in te vetten met een beetje boter. Dit voorkomt dat de havermout aan de binnenkant aankoekt. Dit scheelt een hoop schoonmaakwerk achteraf.

Havermout met pompoen (slowcooker)

Havermout met pompoen (slowcooker)

0 van 0 stemmen
Recept van Eetspiratie | www.eetspiratie.nl Niveau: makkelijk
Hoeveelheid

4

personen
Voorbereiding

10

minuten
Slowcooker (low) min.

3

uren 
Tijd totaal

3

uren 

10

minuten

Hoe maak je havermout in de slowcooker? Ik maakte een recept voor havermout met pompoen en dat is verrassend lekker.

Kook modus

Als je de kookmodus aanzet, dan valt je scherm niet uit tijdens het koken.

Ingrediënten:

  • 500 milliliter 500 (plantaardige) melk

  • 75 gram 75 havermout

  • 1 snufje 1 zout

  • 1 flinke theelepel 1 speculaaskruiden

  • 1 eetlepel 1 honing of ahorn siroop + extra als topping

  • 150 gram 150 rauwe pompoenblokjes

  • 1 eetlepel 1 roomboter

  • 1 handje 1 gehakte pecannoten

Bereiding:

  • Doe de melk in een maatbeker en voeg een snufje zout, de speculaaskruiden en de honing toe. Roer dit even door elkaar.
  • Vet je slowcooker in met roomboter (de zijkant en de bodem). Dit zorgt ervoor dat de havermout straks niet teveel aankoekt. Bewaar nog een klontje boter om straks bij de havermout te doen.
  • Doe de havermout en de pompoenblokjes in de slowcooker en giet de melk erop. Leg tot slot nog een klontje boter in het midden en zet je slowcooker voor 3 tot 4 uur op low.
  • Roer er een keertje doorheen. Schraap met een spatel even de rand van de pan schoon.
  • Als de pompoen zacht is geworden (dit kun je uittesten met een vork door in de pompoen te prikken) is de havermout klaar. Ga er op het laatst nog even met een pureestamper doorheen zodat de blokjes wat gepureerd worden.
  • Serveer de havermout met de gehakte pecannoten en een extra drizzle honing of ahorn siroop.

Aantekeningen

REAGEREN?

Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl

RECEPT OF WEBSITE BEWAREN

Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:

Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)