Hele geroosterde bloemkool, een lekkere manier om groente te bereiden. Ik eet gerust in mijn eentje een hele stronk broccoli op en zelfs een kleine bloemkool lukt me ook nog wel. Bloemkool uit de oven is veel lekkerder dan de gekookte variant, vind ik persoonlijk. Het geeft toch net wat meer smaak, eigenlijk alles wat je in de oven bereid krijgt meer smaak. En zo’n hele geroosterde bloemkool ziet er ook nog eens spectaculair uit.
Eerder bereidde ik al een hele bloemkool. Dit gaat namelijk perfect in de slowcooker (lees hier hoe) en ook in de multicooker (Crock-Pot Express). Er komt geen snijwerk aan te pas, behalve het verwijderen van de bladeren. En als dit in de slowcooker en de multicooker kan, dan moet dit ook in de oven kunnen. Geroosterde bloemkool met pindasaus is een van mijn favoriete bloemkool recepten. Bekijk hier het recept.
Hele geroosterde bloemkool
Eigenlijk kun je dit recept maken zoals jij het zelf lekker vindt. Je moet alleen even weten hoelang de bloemkool in de oven moet en op hoeveel graden je deze moet bereiden. Je maakt een kruidenmengsel of marinade waar je de bloemkool mee insmeert en dit kan van alles zijn. Het kan een eenvoudige marinade zijn van olie, knoflook en kruiden. Maar ook pesto, mosterd of gochujang (pittige Koreaanse peperpasta) zijn lekkere smaakmakers voor bloemkool. Voor dit recept heb ik gochujang gebruikt. Dit kun je kopen in de toko. Je kunt het gebruiken in verschillende recepten en het is in de koelkast heel lang houdbaar.
De ene bloemkool is de andere niet. Het maakt natuurlijk wel uit hoe groot je bloemkool is. Ik had in dit geval een kleine/middelgrote bloemkool. Heb je een grote bloemkool dan moet je misschien het recept van de marinade verdubbelen. De oventijd kan dan misschien ook iets langer zijn. Je kunt de bloemkool roosteren tot hij vrij zacht is, maar er mag ook best nog een bite aan zitten.

Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.




