Geroosterde bloemkool met pindasaus vegan, een gerecht wat wel eens een van je favorieten zou kunnen worden! Bloemkool en pindasaus zijn een perfecte combinatie wat mij betreft. Hoe lekker zou dit zijn met een beetje rijst of een gepofte aardappel? Nou heel erg lekker kan ik je vertellen! Ik heb de bloemkool weer helemaal ontdekt en sinds ik deze bereid in de oven staat deze kool bijna wekelijks op het menu.
De combinatie van bloemkool en pindasaus ken ik natuurlijk van gado gado. Bij dit Indische gerecht worden de groenten kort geblancheerd en geserveerd met warme pindasaus. Met dat recept in mijn achterhoofd ontstond dit recept voor geroosterde bloemkool met pindasaus.
Geroosterde bloemkool met pindasaus vegan
Het fijne van dit recept is dat het vegan is. En ook als je geen veganistische leefstijl hebt dan ga je dit een lekker gerecht vinden. De Indische keuken kent best veel vegetarische gerechten, ook zonder tahoe en tempeh. Ik maakte een complete vegetarische rijsttafel, met natuurlijk ook dit recept voor geroosterde bloemkool.
Voor dit recept ga je de bloemkool eerst roosteren. Handig is om de roosjes in plakjes te snijden. Ik snijd eerst de roosjes van de kool af en daarna snijd ik de roosjes in plakjes. Dit ziet er niet alleen mooi uit, maar zo bakken de stukjes bloemkool gelijkmatig in de oven en de saus gaat lekker overal tussen zitten. De plakjes doe je in een grote kom, je besprenkelt ze met olie en voegt kruiden naar smaak toe. Het is lekker als de bloemkool nog een beetje een bite heeft. 20 minuten op 180 – 200 graden vind ik voor bloemkool zelf voldoende.
Je kunt dit gerecht zelfs maken met bloemkool uit de diepvries. Handig voor als je geen verse bloemkool in huis hebt maar wel nog een doosje bloemkoolroosjes in je vriezer hebt liggen. Deze rooster je wel iets langer dan de verse bloemkool. Ongeveer 30 minuten, of tot de roosjes bruin worden.
Dit gerecht past zowel bij een Indische rijsttafel als bij een vegetarische Indische rijsttafel.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)