Slowcooker stoofpot – worstjes met paprika, een lekker en makkelijk recept. Je eet het op een broodje, met pasta, rijst of aardappel(puree). Met dit recept kun je dus alle kanten op. Je kunt er zelfs een vegan versie van maken door plantaardige worstjes te gebruiken. Maak dit gerecht zoals jij het lekker vindt. Er zijn weinig ingrediënten nodig en op het aanbakken van de worstjes en de uien na, heb je er bijna geen omkijken naar.
Soms zijn de meest simpele gerechten het lekkerst en dat geldt zeker voor deze slowcooker stoofpot – worstjes met paprika. Een variant op het Italiaanse gerecht peperonata, een groentestoofpot van pepers, uien en tomaten. In dit recept heb ik er worstjes aan toegevoegd. Dit eenvoudige en toch smaakvolle gerecht is perfect voor drukke dagen wanneer je wilt genieten van een hartige maaltijd zonder te veel gedoe in de keuken. Het is een gemakkelijke maaltijd voor elke dag van de week. Met minimale inspanning kun je genieten van een gerecht dat perfect is voor de herfst- en wintermaanden. Maar ook in de zonnigere maanden is het een ideaal gerecht waarbij je niet te lang in de keuken hoeft te staan.

CrockPot Express Pot Pressure, Slow & Multi Cooker 5,6L
Voor slowcooken en snelkoken! Ontdek deze 12-in-1 pan!
Slowcooker stoofpot – worstjes met paprika
De ingrediënten zijn simpel en wellicht heb je het grootste gedeelte al in je voorraadkast staan. De kruiden in dit recept zijn een basis, je kunt eraan toevoegen wat je zelf lekker vindt. Mijn tip voor dit gerecht is: diepvries paprika! Je kunt ervoor kiezen om verse paprika’s (de ‘stoplicht paprika’s’) te gebruiken maar je kunt ook prima bevroren paprikareepjes gebruiken. In de supermarkt (in mijn geval AH) kun je 1 kilo diepvriespaprika kopen. Je vindt ze daar onder de naam ‘sliced mixed peppers’. Voor dit recept zijn die reepjes ideaal. Je doet ze gewoon bevroren in de slowcooker en het smaakt net zo lekker als vers.
Ook kun je experimenteren met verschillende soorten worstjes. Eigenlijk zijn alle ongekruide soorten saucijsjes en braadworstjes geschikt voor dit gerecht. Zelf heb ik plantaardige ‘kipworstjes’ van de AH gebruikt, die garen prima in de slowcooker. Je bakt de worstjes sowieso eerst aan voordat ze de slowcooker in gaan voor een mooi bruin kleurtje. Een lekker en makkelijk gerecht dat je met verschillende dingen kunt combineren. Serveer dit gerecht met rijst, knapperig brood, aardappelpuree, pasta, orzo of gnocchi. Met deze stoofpot kun je alle kanten op!
Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.
Lees verder onder de afbeelding.

Alles over de slowcooker
Op Eetspiratie.nl zijn veel recepten voor de slowcooker en handige informatie over slowcooking te vinden, zoals:
- Slowcooker recepten en tips – alles over slowcooking: de startpagina voor alles wat met slowcooking te maken heeft.
- De meest gestelde vragen over de slowcooker – een uitgebreide FAQ over de slowcooker.
- Hoe verdubbel je een recept – is één van de meest gestelde vragen over slowcooking.
- De 10 beste slowcookers voor elk budget – welke slowcooker past het beste bij jou?
Of zoek de lekkerste recepten voor de slowcooker via de zoekfunctie op Eetspiratie.nl





