Romige vegan aardappelpuree, een lekker en makkelijk recept. Aardappelpuree heeft helemaal niet veel nodig. Juist die pure aardappelsmaak is wat de puree zo lekker maakt. Met een paar basis ingrediënten zet je snel een lekkere aardappelpuree op tafel. En met wat kleine simpele aanpassingen is deze geheel vegan.
Van deze aardappelpuree kan ik zo een hele pan opeten. Ik ben namelijk gek op aardappels dus van deze puree maak ik meestal een grote hoeveelheid. Aardappels koken heb ik niet altijd zin in. Als ik ze kook, dan doe ik dat in de Crock-Pot Express want dit is een handige manier van koken waar je in principe geen omkijken naar hebt. De aardappels worden ook mooi gaar. Maar ik heb ook de ‘stamppotaardappels’ ontdekt. Dit zijn geschilde aardappels die je alleen nog even hoeft te koken. Daarna hoef je ze alleen nog maar te stampen en je bent al bijna klaar. Ik merk dat als ik een zak van deze aardappels in huis heb ik sneller een puree of stamppot maak omdat ik soms gewoonweg geen tijd heb om aardappels te schillen. Heel handig dus!
Romige vegan aardappelpuree
Bijna alle recepten zijn te ‘veganizen’. Hiermee bedoel ik dat je recepten makkelijk kunt ombouwen naar een vegan/plantaardige variant en je hoeft daar helemaal niet veel voor te doen. Soms zijn het maar kleine aanpassingen, zo ook bij dit aardappelpuree recept. In aardappelpuree gaat normaal gesproken (room)boter of melk of een combinatie daarvan. Deze ingrediënten kun je prima vervangen voor een plantaardige variant. Aardappelpuree is heerlijk in combinatie met een jus op basis van champignons. Deze puree is ideaal als basis voor al je stampotten. En met dit recept kun je ook heerlijke pommes duchesse maken, oftewel aardappeltoefjes. Het is ook een mooi ‘dakje’ voor allerlei ovenschotels. Kortom aardappelpuree is een goed basisrecept om in je kookrepertoire te hebben.
Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.
Lees verder onder de afbeelding.
Romige vegan aardappelpuree
4
personen15
minuten15
minuten30
minutenRomige vegan aardappelpuree met maar een paar ingrediënten.
Met de kookmodus valt jouw scherm niet uit tijdens het koken. Klik op de slider om de kookmodus uit te schakelen.
INGREDIËNTEN
1 kilo kruimige (stamppot) aardappelen
3 eetlepels plantaardige boter (bijvoorbeeld Vioblock van Violife)
50-60 milliliter ongezoete plantaardige melk (bijvoorbeeld sojamelk of havermelk)
1 theelepel knoflookpoeder
halve theelepel zout + een snufje extra om de aardappels in te koken
1 eetlepel vers gehakte peterselie
snufje nootmuskaat naar smaak
vers gemalen zwarte peper
BEREIDING
- Schil de aardappels en doe ze in een pan met water tot ze onder staan en een snufje zout. Kook de aardappels tot ze uit elkaar vallen als je er met een vork in prikt. Dat duurt ongeveer 15 tot 20 minuten.
- Giet de aardappels af en zet de pan op een stevige ondergrond (bijvoorbeeld op een onderzetter op het aanrecht).
- Stamp met een pureestamper de aardappels fijn. Voor een extra smeuïge puree kun je de aardappels door een pureeknijper halen.
- Voeg 3 eetlepels plantaardige boter toe, 50 milliliter (of meer indien nodig) plantaardige melk en 1 theelepel knoflookpoeder. Breng de aardappelpuree op smaak met een halve theelepel zout. Meng alles door elkaar met een houten lepel of stevige spatel.
- Rasp of strooi er een beetje nootmuskaat overheen en garneer met 1 eetlepel vers gehakte peterselie en een snufje versgemalen zwarte peper.
Gerelateerde recepten en artikelen
- Pommes duchesse (aardappeltoefjes)
- Zelf sambal maken
- 4 tips voor het schillen van een pompoen
- Simpele eiersalade
- Refried beans – Mexicaanse bonenpuree
Reageren?
Heb je een vraag of opmerking? Stuur mij dan een mail via info@eetspiratie.nl
Delen?
Meer informatie hierover lees je in dit artikel.