Petjel (salade met pittige pindasaus). Dit gerecht is een van mijn favorieten. Je neemt een schaal vol lekkere groenten en maakt hier samen met een pittige pindasaus een heerlijke salade van. En inderdaad, je denkt nu misschien aan gado gado maar dat is niet hetzelfde als petjel. De saus van petjel is anders dan de saus die je bij gado gado serveert. Bij petjelsaus hoort er altijd kentjoer of kencur in.
Kentjoer is familie van gember en heeft een specifieke ietwat bittere smaak die bij petjel hoort. Voor dit recept moet je dus misschien wel even naar de toko, maar het is zeker de moeite waard. Gemalen kentjoer ziet eruit als gemalen djahé (gember), het zit gewoon in een potje.
Kun je niet aan kentjoer komen bij jou in de buurt? Laat het dan gewoon weg. Als je het dan een keer tegenkomt in de toko kun je dit recept altijd nog een keer met kentjoer maken.
Petjel (salade met pittige pindasaus)
Petjel is een gerecht zonder vlees maar het is niet geheel vegetarisch. In de petjelsaus zit normaal gesproken trassi, oftewel gefermenteerde garnalenpasta. Wil je het gerecht vegetarisch of vegan maken, laat de trassi dan weg. Ook in Suriname is petjel een veel gegeten gerecht. Petjel wordt ook wel geschreven als petjil en pecel. Je kunt dit eten als een gerecht op zich maar het is ook lekker met een beetje rijst ernaast. Het is een heerlijk (bij)gerecht voor een rijsttafel en zelfs lekker bij de barbecue.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)