Zoet pittige garnalensalade, een frisse kleurrijke salade met pittige gebakken garnalen en een heerlijke Oosterse dressing. Het is de perfecte salade voor een zomerse dag. En niet alleen voor een zomerse dag, deze salade kan eigenlijk altijd. Als je van veel kleur houdt op je bord dan wordt je hier zeker blij van. De zoete dressing met mango is geïnspireerd op een recept van Ottolenghi. Serveer deze salade met lekkere fluffy couscous of bulgur.
Deze zoet pittige garnalensalade is prima als maaltijdsalade. Ook kun je er een grote hoeveelheid van maken, ideaal als je eters krijgt of als je een lekker bijgerecht zoekt voor bij de barbecue. Het is lekker met knapperig brood, couscous of bulgur. Bulgur is heel makkelijk te bereiden en ik bereid bulgur het liefst in mijn Crock-Pot Express multicooker.
Klik hier om te kijken hoe ik bulgur kook in de Crock-Pot Express.
Hoe maak je de zoet pittige garnalensalade?
De dressing is de smaakmaker dan deze salade. Hij is fris, zuur, zout en heeft een beetje pit, alles wat je nodig hebt voor de lekkerste garnalensalade. Er zijn geen vaste ingrediënten voor de salade, kijk wat je in huis hebt. Knapperige groenten zoals radijs, wortel, bosui en komkommer passen hier perfect bij. Een knapperige slasoort zoals veldsla, kropsla of Romaine sla geeft een extra crunch aan deze zoet pittige garnalensalade.
Voor deze salade kun je verschillende soorten garnalen gebruiken. Van kleine Hollandse garnaaltjes tot grotere garnalen (ook geschikt voor de wok). Verse garnalen gebruik ik het liefst zo snel mogelijk, dus op de dag van aankoop. Ik kijk vaak ook wat er op het moment in de aanbieding is, omdat garnalen best prijzig zijn. Om die reden heb ik meestal diepvriesgarnalen in huis. Deze zijn meteen na het vangen gekookt en ingevroren, dus terwijl ze op zijn ‘verst’ zijn. In de vriezer zijn ze wat mij betreft het beste te bewaren. Voor een gerecht waarin garnalen worden gebakken of gewokt vind ik diepvries garnalen het meeste geschikt. Je kunt ze snel ontdooien door ze even in koud water te leggen. Hierna zijn ze meteen klaar voor gebruik.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)