Slavinken in kruidige tomatensaus, een lekker en verassend gerecht. En het leuke is, je kunt dit gerecht ook bereiden in de slowcooker. Dus in plaats van slavinken worden het dan ‘slowvinken’. En ja, uit de slowcooker zijn ze lekkerder als uit de koekenpan. Vaak heb je dat de buitenkant (het spek) snel verbrand en de binnenkant nog niet gaar is. In de slowcooker heb je dat probleem dus niet. Om ze extra lekker te maken gaarde ik ze in een pittige tomatensaus met een Oosters tintje.
Ik maakte dit gerecht (10 slavinken) in mijn slowcooker van 6.5 liter. Heb je een kleinere slowcooker, dan stapel je de slavinken op elkaar. Zorg dat je ze halverwege even omwisselt zodat niet de ene helft in de saus ligt en de andere niet. Bij dit recept is het wel aan te raden om de slavinken vooraf aan te bakken. De buitenkant wordt dan lekker bruin, want bleke slavinken zien er niet echt aantrekkelijk uit. Dus bak ze zeker even aan, dit kost 5 minuten van je tijd.
Een ander lekker gerecht met slavinken zijn de slavinken met gesmoorde spitskool, ook een verassende combinatie. Bekijk hier het recept.

Slavinken in kruidige tomatensaus
Waar eet je deze slavinken nu bij? Ze passen bij goed rijst, gebakken aardappeltjes of aardappelpuree. Zelfs op een broodje zijn ze ook erg lekker. Serveer er groenten bij zoals boontjes, broccoli of bimi of maak er een lekkere grote salade bij.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)