Pilav – Turkse rijst met orzo (of vermicelli). Als je gek bent op rijst dan ga je dit zeker lekker vinden. Dit gerecht – serhiyeli pilav – betekent rijst met noedels. Lekkere fluffy rijst gemengd met vermicelli of orzo (pasta in de vorm van een rijstkorrel). Het lijkt een eenvoudig rijstgerecht, maar het is erg smaakvol en het past overal bij. Een handig recept om in je repertoire te hebben.
Dat wij hier thuis regelmatig rijst eten dat is inmiddels wel duidelijk. Al scrollend in mijn boodschappen app kwam ik een zakje met ‘arpa serhiye’ tegen. Het is een zakje met korrels wat lijkt op bruine rijst en het kost € 1,19 voor 500 gram. Als omschrijving stond er ‘plain vermicelli pasta’ en het werd omschreven als authentiek Turkse rissoni. En rissioni ken ik ook als orzo, pasta in de vorm van een rijstkorrel. Ik schreef daar al eerder dit artikel over. Omdat ik én rijst én orzo heel erg lekker vind, besloot ik er pilav van te maken. Dit gerecht moet je echt zeker eens uitproberen.
Pilav – Turkse rijst
Om pilav te maken, heb je maar heel weinig ingrediënten nodig. Het is goedkoop en je kunt er ook grotere hoeveelheden van maken. Voor dit recept wordt Turkse witte rijst gebruikt. Maar heb je dit niet dan kun je ook prima gewone witte rijst, basmati rijst of pandan rijst gebruiken. Net zoals in de Indonesische keuken is het belangrijk de rijst voor het koken te wassen. Waarom je rijst het beste kunt wassen leg ik uit in dit artikel.
De rijst wassen is de eerste stap, de tweede stap is het aanbakken van de arpe serhiye en de rijst in (plantaardige) boter. De boter geeft de pilav een lekkere smaak. Ik heb nog een kleine persoonlijke toevoeging gedaan in dit recept, namelijk: een ui en een beetje knoflookpoeder. Dit is optioneel, maar het geeft de pilav nog meer smaak.
Je kunt de pilav op twee manieren bereiden. Mijn favoriete manier kun je misschien wel raden. Ik maak het in de Crock-Pot Express. Dit is snel, makkelijk en je hebt er geen omkijken naar. In een pan gaat het ook prima alleen moet je dan wel een beetje in de buurt blijven. De bereiding in de Crock-Pot vind je in de receptenkaart en de bereiding in de pan vind je in de notities eronder. De verhouding water/rijst is wel verschillend bij beide bereidingen. Ik gebruik altijd een maatbekertje voor de rijst dat ik kreeg bij mijn Crock-Pot maar in plaats daarvan kun je ook een standaard maat koffiekopje gebruiken.
Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.
Lees verder onder de afbeelding.

Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)