Eetspiratie » Sambal kip (ajam rica rica)
Sambal kip (ajam rica rica)

Sambal kip (ajam rica rica)

Sambal kip (ajam rica rica), een gerecht voor mensen die (net zoals ik) van pittig eten houden. Van deze hete kip springen de tranen je in de ogen. Niet omdat je er verdrietig van wordt. Integendeel! Het is wel aan te raden een zakdoekje bij de hand houden. Voor mij is dit een gerecht wat het beste de smaak van de Indische keuken weergeeft.

Dit gerecht spreekt je uit als ajam rietja rietja. Je kunt het maken in een gewone stoofpan maar ook in de slowcooker. Ik heb dit recept uitgeschreven voor de slowcooker. Als je het in een gewone stoofpan wil maken volg dan gewoon het recept. Het enige verschil is dat de bereidingstijd korter is. Het heeft dan ongeveer een uur tot anderhalf uur nodig totdat de kip uit elkaar valt.

Sambal kip (ajam rica rica)

Dit gerecht brengt echt herinneringen bij mij naar boven, de smaak doet me denken aan vroeger. Het was een van mijn favoriete gerechten die mijn oma maakte. Je serveert er rijst en komkommer bij. De frisse komkommer zorgt ervoor dat je de pittigheid een beetje kunt blussen. Maar je hoeft het niet perse pittig te maken als je dat niet lekker vindt. Voeg sambal toe naar smaak, later meer toevoegen kan altijd.

Denk je bij jezelf na het lezen van de ingrediënten ‘dit is mij te pittig’, dan heb ik een ander milder recept voor je namelijk: kip met sambal en tomaat. Kijk hier voor het recept. Dit gerecht is ook geschikt voor kinderen.

Wil je een Indische rijsttafel maken? Daar past dit gerecht uitstekend bij!

Sambal kip (ajam rica rica)

Sambal kip (ajam rica rica)

0 van 0 stemmen
Recept van Eetspiratie | www.eetspiratie.nl Niveau: gemiddeld
Hoeveelheid

4

personen
Voorbereiding

25

minuten
Slowcooker (3,5 u low)

3

uren 

30

minuten
Tijd totaal

3

uren 

55

minuten

Ajam rica rica is een zeer pittig gerecht met gestoofde kip.

Kook modus

Als je de kookmodus aanzet, dan valt je scherm niet uit tijdens het koken.

Ingrediënten:

  • 500 gram 500 kippendijen of kipfilet

  • 3 3 lomboks (rode pepers) met zaadlijsten en zaadjes erin

  • halve halve tot hele eetlepel sambal oelek (naar smaak)

  • 1 1 ui

  • 4 centimeter 4 verse gember

  • 1 theelepel 1 (palm)suiker of meer naar smaak

  • halve halve citroen (sap en rasp)

  • 1 theelepel 1 trassi

  • 3 tenen 3 knoflook

  • 3 eetlepels 3 gezeefde tomaten (passata)

  • 2 stengels 2 sereh (citroengras)

  • 3 blaadjes 3 djeroek poeroet (limoenblad)

  • 100 100 tot 150 milliliter warm water

  • 1 eetlepel 1 groentebouillonpoeder of een verkruimeld bouillonblokje

  • 2 eetlepels 2 (rijst)olie

  • 1 snufje 1 vers gemalen zwarte peper

  • 1 snufje 1 zout naar smaak (indien nodig)

Bereiding:

  • Gebruik je kipfilet? Snijd deze dan in grove stukken. Als je kippendijen gebruikt kun je ze heel laten. Verhit een eetlepel olie in een koekenpan en bak de kip snel om en om bruin. Doe de kip over in de slowcooker, deze staat nog gewoon uit.
  • Maak een boemboe (kruidenmengsel) van de rode pepers, sambal oelek, ui, gember, suiker, citroenrasp en sap, trassi, knoflook en gezeefde tomaat. Doe deze ingrediënten in een hoge mengbeker en maak dit fijn met een staafmixer of in een keukenmachientje.
  • In dezelfde pan waar je net de kip in hebt gebakken verhit je weer een eetlepel olie. Kneus de sereh en djeroek poeroet. Leg deze samen in zijn geheel bij de boemboe in de pan. Bak de boemboe aan en schep deze over in de slowcooker bij de kip.
  • Meng het groentebouillonpoeder (of blokje) met het water en doe dit in de slowcooker. Meng alles door elkaar, doe de deksel op de pan en zet de slowcooker voor 3 tot 4 uur op stand low.
  • Proef aan het einde van de kooktijd of de smaak van de kip en de saus naar wens is. Voeg indien nodig nog iets van de ingrediënten toe. Is het te pittig, voeg dan extra suiker of citroensap toe. Is hij niet pittig genoeg voeg dan extra sambal toe. Is het nog te vlak van smaak? Voeg dan nog extra bouillonpoeder toe. Is de smaak nu goed? Dan is je gerecht klaar!
  • Serveer ajam rica rica met witte rijst en groenten. Extra lekker (en als blusmiddel) is het handig om er een zoet zure komkommersalade (acar ketimun) bij te maken.

Aantekeningen

Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:

REAGEREN?

Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl

RECEPT OF WEBSITE BEWAREN

Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:

Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)