Het idee voor deze soep ontstond na een avondje ‘hotpotten’ (Oosterse bouillonfondue). Chinese kool gegaard in bouillon is heel erg lekker. Deze soep heeft Thaise invloeden. De smaken zijn geïnspireerd op een gerecht genaamd, Thai pork & omelette soup. Een simpele soep met gekruide balletjes (ik gebruik kip) en omelet. Om het extra lekker te maken drizzle je er als finishing touch knoflookolie met krokante knoflookchipjes overheen.
Chinese kool is een onmisbaar onderdeel bij de hotpot (klik hier voor info over hotpot). Deze knapperige kool gebruik ik ook als vulling voor in dumplings (hiervan ga ik het recept ook nog delen).
En dan deze soep! Het recept is niet echt ingewikkeld. Je kunt het maken in een gewone pan, slowcooker en onder hoge druk in de Crock-Pot Express multicooker.
Onderaan het artikel leg ik de bereiding voor slowcooker en multicooker uit.
Voor dit recept gebruik ik verse kippenbouillon uit een pot (die je aanvult met water). In de supermarkt zijn er verschillende soorten verse bouillon te koop, ook zonder toevoegingen. Kies de bouillon die jij het lekkerst vindt. En heb je verse bouillon in huis dan is dat natuurlijk nog beter. Bouillon van een blokje kan ook maar dat vind ik persoonlijk het minst lekker (en vaak te zout).
Deze recepten / artikelen mag je niet missen:
WIL JE DIT ARTIKEL DELEN?
Via de social media knoppen op deze pagina mag je dit recept / artikel delen op jouw eigen social media kanalen. Gebruik altijd een werkende link naar dit artikel en vermeld de bron: Eetspiratie.LEES HIER MEER OVER HET DELEN OF KOPIËREN VAN RECEPTEN / ARTIKELEN VAN EETSPIRATIE
Hoi Simone,
Wat een lekker gerecht weer. Ik ga deze soep gauw uitproberen. Vraagje: wanneer doe jij de balletjes kipgehakt erin? Ergens bij stap 3 of 4? Of lees ik er overheen?
Hoi! Je hebt gelijk, bij stap 3! Fijn dat je het zegt :-) Groetjes, Simone