Dat ik fan ben van slowcooking dat blijkt wel uit de hoeveelheid recepten voor de slowcooker er inmiddels op Eetspiratie te vinden zijn. Normaal maak ik meestal vleesgerechten of soep maar nu wilde ik eens een keer een complete maaltijd in de slowcooker bereiden. Dus na wat speurwerk op internet kwam ik op het blog Damn Delicious een recept voor kip met groenten uit de slowcooker tegen. Omdat ik (bijna) alles in huis had wilde ik dit graag proberen.Â
Ik heb het recept aangepast naar onze smaak en gekookt met de ingrediënten die ik in huis had. De saus kun je eigenlijk maken met de kruiden die je zelf lekker vind. Tijm lijkt me er ook heerlijk in. Ik gebruikte in dit recept kiphaasjes omdat ik deze in huis had en dat ging prima, maar kippendijen zijn voor dit recept heel erg geschikt.
Wat heb je nodig voor de saus?
- 25 milliliter sojasaus
- 2 eetlepels honing
- 2 flinke eetlepels tomaten passata
- 2 teentjes knoflook geraspt
- 1 flinke theelepel gedroogde oregano
- flinke snuf vers gemalen zwarte peper
- snufje gedroogde chiliflakes naar smaak
Wat heb je verder nog nodig?
- 500 gram kippendijen of kiphaasjes
- 4 Â tot 5 grote wortelen in grove stukken gesneden
- 2 grote stevige aardappels in grove stukken gesneden
- 3 handjes diepvries sperziebonen
- vers gehakte peterselie
Hoe maak je het?
Maak de saus door alle ingrediënten te mengen in een schaaltje. Dit kun je ook al een dag eerder voorbereiden, erg handig! Zet de saus even apart en maak de groenten schoon. Snijd ze in grove stukken en zet het even apart. Proef of de saus op smaak is en beslis of je er nog iets aan toe wil voegen. Zout heb je in dit recept niet nodig want de sojasaus is het zout in dit recept.
Leg vervolgens de kip als eerste in de slowcooker en schik daarop de wortels en de aardappels. De sperziebonen heb je nog niet nodig, die worden pas het laatste half uurtje van de kooktijd in de slowcooker gelegd. Bestrooi met wat peterselie en schep met een lepel de saus eroverheen. Je kunt het er ook overheen gieten maar met een lepel kun je het mooi verdelen.

Zet nu de slowcooker 6 uur op low. Ik stel een melding in op mijn telefoon zodat ik niet vergeet om het laatste half uurtje de (bevroren) sperziebonen toe te voegen. Kip heeft meestal een uurtje of 4 nodig in de slowcooker maar in dit recept hebben de groenten iets langer nodig. De kooktijd van 6 uur werkte prima en de kip werd niet droog omdat deze gemaakt wordt in een de saus. Mijn tip is dan ook om de kip een beetje in het midden te leggen en de aardappels en groenten erbovenop.
Na 6 uur stoven is je gerecht klaar. Schep het direct uit de slowcooker op het bord en garneer met verse peterselie. Als je kippendijen of poten gebruikt zou je deze ook nog even kort onder de grill kunnen leggen voor een krokant korstje.
Erg handig een complete maaltijd in een pan!
Als je geen slowcooker hebt kun je de saus als marinade gebruiken voor de kip. Doe de saus in een stoofpan en laat de kip daarin langzaam garen. Als de kip uit elkaar valt is hij gaar. De groenten kook je er dan apart bij.
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)