Simpele clafoutis met kersen. Er zijn weer volop kersen! Jammer dat ik kersen niet rechtstreeks van de fruitschaal kan eten, ik ben er allergisch voor. Bevroren kersen kan ik beter verdragen dan de verse variant. Maar, ik kan wel kersen eten als ze verwarmd zijn geweest. Dus heb ik ze verwerkt in het meest lekkerste kersenrecept ooit, de clafoutis!
Om deze clafoutis te maken moet je eerst kersen ontpitten. Dit is best een klusje. Ik heb van mijn moeder een handige manier geleerd om kersen te ontpitten. Je hebt hier maar twee dingen voor nodig, een flesje en een chopstick (eetstokje). Klik hier om te kijken hoe je snel kersen kunt ontpitten. Voor bakrecepten is het altijd handig om een digitale keukenweegschaal te gebruiken omdat bij bakken de ingrediënten meestal nogal nauw komen. Bij een clafoutis kun je eigenlijk niet veel verkeerd doen, maar een keukenweegschaal is geen overbodige luxe tijdens het bakken.

KitchenBrothers Keukenweegschaal
Weeg nauwkeurig de juiste hoeveelheden af voor je lievelingsrecept.
Makkelijke kersentaart – clafoutis
Een clafoutis lijkt op een soort dikke pannenkoek. Het beslag bestaat ook uit ingrediënten die een beetje hetzelfde zijn als van een pannenkoekenbeslag. Het verschil is dat je het beslag over het fruit schenkt (in dit geval kersen) en je het vervolgens in de oven bakt. De binnenkant blijft zacht en smeuïg terwijl er aan de buitenkant een krokant korstje ontstaat. je kunt het serveren met poedersuiker, slagroom of zelfs met een bolletje vanille-ijs.





