Eetspiratie » Mangosalsa met mais en zwarte bonen
Mangosalsa met mais en zwarte bonen

Mangosalsa met mais en zwarte bonen

Dit artikel bevat mogelijk affiliate links

Mangosalsa met mais en zwarte bonen, fris, kleurrijk en makkelijk te maken. Als je meer groenten aan een gerecht wilt toevoegen – en je hebt even geen zin in een salade – maak dan een salsa. Deze salsa bestaat uit knapperige kleurrijke groenten, voor een beetje pit rode ui en jalapeno peper en voor een zoet accent een zoete rijpe mango. Lekker als bijgerecht voor een Mexicaanse of Spaanse maaltijd of als hapje om op te ‘scoopen’ met tortillachips.

Eigenlijk is een salsa een perfect gerechtje. Het heeft allerlei smaken, zoet, pit en een beetje zuur. Je kunt groenten en fruit met elkaar combineren en er zelfs eiwitten aan toevoegen in de vorm van bonen, in dit geval zwarte bonen. Het is daarom de perfecte aanvulling op een gerecht. Wat is regelmatig doe als ik geen zin heb om te koken, is een grote schaal salsa maken en dit opeten met tortillachips. De chips gebruik ik als een soort ‘lepel’ op de salsa mee op te scheppen. Als je er bijvoorbeeld guacamole bij maakt, dan heb je een lekker en simpel maar ook vullend gerecht.

Mangosalsa recept

Voor het maken van een salsa heb je voornamelijk groenten en/of fruit nodig. Je hoeft niet eens een dressing te maken. Limoensap en een snufje zout zijn voldoende om het op smaak te brengen. Zelf vind ik het lekker om er een beetje sriracha aan toe te voegen. Je kunt in plaats van zwarte bonen ook kidneybonen of kikkererwten gebruiken. Zwarte bonen bevatten veel eiwit ten opzichte van andere bonen en daarnaast zien ze er ook mooi uit op je bord, gecombineerd met de andere kleurrijke groenten. Deze perziksalsa en tomatensalsa zijn ook aanraders als je van salsa houdt.


Deze vergiet is zo lek als een mandje
HI NATURE™ Vergiet Opvouwbaar set van 2 stuks

HI NATURE™ Vergiet Opvouwbaar set van 2 stuks

Inklapbaar Siliconen Vergiet – 1 Groot en 1 Klein – 100% BPA Vrij – Vaatwasbestendig – Hittebestendig.

Je kunt voor dit recept een verse rijpe mango gebruiken, maar ook de diepvriesvariant. Laat de blokjes ontdooien in de koelkast en snijd ze fijn. Een prima alternatief voor als je geen rijpe mango in huis hebt.

Wil je dit recept bewaren? Pin dan de onderstaande afbeelding op jouw Pinterest borden.
Lees verder onder de afbeelding.

Mangosalsa met mais en zwarte bonen Pinterest
Bewaar deze afbeelding op jouw Pinterest borden
Mangosalsa met mais en zwarte bonen

Mangosalsa met mais en zwarte bonen

Recept van Simone | Eetspiratie
0.0 van 0 stemmen
Categorie: BijgerechtKeuken: MexicaansNiveau: Makkelijk
Porties

4

porties
Bereiding

15

minuten
Kooktijd

0

minuten
Totale tijd

15

minuten

Mangosalsa met mais en zwarte bonen, fris, kleurrijk en het perfecte bijgerecht. Serveer bij Mexicaanse en Spaans getinte gerechten. Of scoop de salsa op met tortillachips, heerlijk als snelle maaltijd of snack.

Kookmodus

Met de kookmodus valt jouw scherm niet uit tijdens het koken. Klik op de slider om de kookmodus aan te zetten.

INGREDIËNTEN

  • 150 gram mais uit blik, uitgelekt en afgespoeld

  • 150 gram zwarte bonen uit blik, uitgelekt en afgespoeld

  • 1 rode ui, gesnipperd

  • halve komkommer, in blokjes gesneden

  • 150 gram rijpe mango, in blokjes gesneden of gebruik ontdooide diepvriesmango

  • 1 rijpe tomaat, in blokjes gesneden

  • 1 limoen (het sap)

  • zout en peper

  • optioneel: een drizzle sriracha

  • 1 groene jalapeño peper, in stukjes gesneden

BEREIDING

  • Laat 150 gram mais en 150 gram zwarte bonen uitlekken in een vergiet en spoel dit af onder de kraan. Doe dit in een ruime kom en dep even droog met een stukje keukenpapier. Zet dit even apart.
  • Snijd de halve komkommer, 1 tomaat, 1 groene jalapeño peper en 150 gram rijpe mango in kleine blokjes. Knijp het vruchtvlees van de mango dat rondom de pit zit uit boven de kom. Hier komt heerlijk sap vanaf om de salsa mee op smaak te brengen. Snipper de rode ui en voeg dit samen toe aan de mais en bonen in de kom.
  • Breng de salsa op smaak met zout en peper en knijp er het sap van een halve tot hele limoen boven uit. Meng de salsa goed door elkaar en voeg – als je dat lekker vindt – een drizzle sriracha toe.

Meer eetspiratie speciaal voor jou!