Ajam betawi (kip in zoete ketjapsaus), is dat niet gewoon kip ketjap? Nee, totaal niet! Het ziet er op het eerste oog misschien een beetje hetzelfde uit maar de smaak en bereidingswijze van dit lekkere Indische kipgerecht is compleet anders. In dit ajam betawi recept wordt de kip eerst licht krokant gebakken en vervolgens toegevoegd aan een zoet/pittige ketjapsaus. Een beetje rijst en komkommer erbij, meer heb je niet nodig.
Ajam of ayam = kip en betawi verwijst naar Batavia (Indonesië), vandaar de naam ajam betawi. Van alle kipgerechten uit de Indische/Indonesische keuken is dit misschien wel de allerlekkerste.
Ajam betawi
Ik heb de basis van het originele recept aangehouden maar heb toch het een en ander aangepast naar mijn eigen smaak. Zo heb ik djeroek poeroet gebruikt (een van mijn lievelings smaakmakers) omdat ik dat heel erg lekker vindt. Ook heb ik veel minder suiker (gula djawa) gebruikt omdat ik nu eenmaal niet zo’n zoetekauw ben. En in plaats van de kip volledig te frituren (ik ben geen held met frituren) heb ik deze in een klein laagje olie krokant gebakken. Experimenteer dus gerust met hoeveelheden en ingrediënten en maak dit gerecht naar je eigen smaak.
Ketjap manis heel belangrijk in dit recept. Een dunne waterige ketjap zal dit gerecht geen goed doen. Kies voor een lekkere dikke ketjap die zorgt voor een mooi laagje om de stukjes gebakken kip.
Klik hier om te lezen welke ketjap ik gebruik in mijn recepten.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)