Misschien gek, maar ik lustte vroeger geen bapao. Tegenwoordig lust ik het wel. Ik maak ze dan ook het liefst zelf. De supermarktvariant bevat nauwelijks vulling en blijft aan je gehemelte plakken! Het deeg en de vulling maken is even een werkje maar dan heb je ook wat.
Bapao is eigenlijk een gerecht om restjes mee op te maken. Dus er is geen standaard recept voor wat erin zou ‘moeten’. Laat je eigen fantasie erop los en kijk wat je in huis hebt. Dit recept kun je gebruiken als basis.
Zelf bapao maken
Het deeg maak je ook zelf. Dit kost even tijd maar het is erg leuk om te doen. Belangrijk is om het zeker 8 tot 10 minuten met de hand te kneden zodat je een lekker soepel deeg krijgt. Terwijl het deeg rijst ga je de vulling maken.
Deze recepten / artikelen vind je misschien ook interessant:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)