Soep met gegrilde paprika, lekker, simpel en je hebt maar weinig ingrediënten nodig. Mijn soep mag normaal gesproken wel een beetje structuur hebben. Maar bij deze soep is het juist lekker om hem te blenden. Als extra toevoeging doe ik er na het blenden (gekookte) kidneybonen bij. Dit zorgt voor een beetje structuur en je dagelijkse portie peulvruchten. Door de paprika vooraf te grillen krijgt de soep een lekkere volle smaak.
Voor dit recept heb ik puntpaprika’s gebruikt omdat ik deze in huis had. Maar je kunt natuurlijk ook prima ‘gewone’ paprika’s gebruiken. Meestal koop ik paprika’s als ze in de aanbieding zijn dus het is maar net wat er verkrijgbaar is.
Soep met gegrilde paprika
Om de paprika’s te grillen gebruikte ik mijn grillpan. Maar soms heb ik geen zin om die zware pan tevoorschijn te halen en dan gebruik ik mijn contactgrill. In dit artikel kun je lezen welke ik gebruik. En heb je geen grillpan of contactgrill? Geen probleem! Je kunt de paprika’s ook prima bereiden in een grote koekenpan. Laat de pan heet worden en leg de paprika’s erin. Je hoeft geen olie in de pan te doen. Het is de bedoeling dat de paprika’s een beetje blakeren.
Ik gebruikte mijn blender om de paprika’s samen met de tomatenblokjes te pureren. In deze puree (met water) kook je de zoete aardappel gaar en daarna pureer je de soep nogmaals glad met bijvoorbeeld een staafmixer.
Deze recepten / artikelen mag je niet missen:
REAGEREN?
Heb je een vraag of opmerking over een recept of wil je iets anders kwijt? Stuur mij dan een berichtje via info@eetspiratie.nl
RECEPT OF WEBSITE BEWAREN
Wil je de website van Eetspiratie of een recept/artikel bewaren op jouw telefoon, tablet of computer? Hoe je dat doet lees je via de links hieronder:
Iphone of Ipad
Android (telefoon / tablet)
Populaire browsers in Windows (computer / laptop)